Добре дошъл, Гост
Username: Password: Запомни ме
Място за обсъждане преимуществата и недостатъците на различните модели устройства и свързаните с тях аксесоари.
  • Страница:
  • 1

ТЕМА: Има ли четец, на който мога да пиша текстове?

Има ли четец, на който мога да пиша текстове? 3 years 1 day ago #1254

• poli
  • poli's Avatar
  • Fresh Boarder
  • Коментари: 4
  • Рейтинг: 0
Здравейте, искам да попитам, дали има четец за електронни книги, на който може да се качи някаква текстообработваща програма? Понякога ми се налага да пиша текстове и ми се иска да не влача лаптоп навсякъде. Със сигурност ще си купя четец, но преди да се спра на най-красивия (Kindle) ;) , искам да съм сигурна, че това с писането на текстове не е възможно.
Благодаря Ви предварително.
Администраторът е деактивирал възможността за пускане на анонимни коментари.

Re: Има ли четец, на който мога да пиша текстове? 3 years 1 day ago #1255

• Reader
  • Reader's Avatar
  • Gold Boarder
  • Коментари: 228
  • Thank you received: 23
  • Рейтинг: 6
Хм, ако разбирам правилно искаш да инсталираш някакво външно приложение. Ако е така ти трябва четец с отворена платформа. Аз имам само киндъл, нямам опит с други четци, но киндъл няма да ти позволи да инсталираш подобна програма. Най-лесно ще е на някой четец с Андроид (и то с немодифициран, че има и такива като наскоро излезлия таблет на Амазон - киндъл файър, който е с до такава степен модифициран Андроид, че обслужва интересите само на производителите и реже свободния достъп... виж на Кобо таблета заслужава внимание, ама дали някой ще се навие да го внася, гледах че доставките засега са само за Щатите и Канада)... та мисълта ми беше, че само някой четец с отворен Андроид ще те допусне да качваш подобни програми, но в повечето случаи те се явяват цветни и малко излизат извън разбиранията ми за четец - тъй като не са с ел. мастило, т.е. светят си, батерията им държи часове, а не дни или месеци и така. Ако обаче става дума само да си водиш някакви бележки - повечето модели мисля, че го позволяват.
The following user(s) said Thank You: poli

Re: Има ли четец, на който мога да пиша текстове? 3 years 1 day ago #1256

• Deyan
  • Deyan's Avatar
  • Gold Boarder
  • Коментари: 201
  • Thank you received: 12
  • Рейтинг: 1
Как по-точно искаш да пишеш? Имам предвид точно като лаптоп с Word или да ползваш тъчскрийна на четеца примерно
за да си водиш бележки на него. Питам защото има точно такива бележници, "дъски" с електронно мастило като този:

Boogie Board - който ако е излязъл изобщо и е на цена от 40 евро, както пише, си е направо подарък!
Иначе както колегата е писал - ако руутнеш някой цветен Нуук може би ще получиш това, което ти трябва, но съдейки от
моя скромен опит с таблетите ако си вземеш нещо с реална, а не с виртуална клавиатура и я кирилизираш ще ти е
по-лесно. Пробвал съм с Асер Айкония Таб да разпратя само 10-на мейла. Ей богу толкова зор видях!
Последна редакция: 2 years 1 month ago Публикуван от Administrator.

Re: Има ли четец, на който мога да пиша текстове? 3 years 1 day ago #1257

• Reader
  • Reader's Avatar
  • Gold Boarder
Deyan wrote:
Иначе както колегата е писал - ако руутнеш някой цветен Нуук може би ще получиш това, което ти трябва, но съдейки от моя скромен опит с таблетите ако си вземеш нещо с реална, а не с виртуална клавиатура и я кирилизираш ще ти е по-лесно. Пробвал съм с Асер Айкония Таб да разпратя само 10-на мейла. Ей богу толкова зор видях!
То и новия Nook Touch може да се рутне: nookdevs.com/NookTouch_Rooting.
Но си прав де - остава въпроса реална или виртуална клавиатура?!

Особенно ако устройството не е с тъчскрийн - тогава с централния бутон ще обикаляш из цялата клавиатура докато
позиционираш маркера и ще натискаш буква по буква докато си въведеш текста, което харчи сериозно от живота на
батерията. Ако е с тъч ще е по-лесно, но тогава е добре да се търси от тия дето имат такъв слой, който не позволява
да остават отпечатъци, че иначе е много дразнещо. На мен лично ако има някой, който да може да ми донесе един
такъв от Щатите - Ectaco jetBook Color ще съм страшно доволен........

Re: Има ли четец, на който мога да пиша текстове? 3 years 1 day ago #1258

• poli
  • poli's Avatar
  • Fresh Boarder
Простичко казано, искам нещо, на което да чета книги и да пиша статии - в текстообработваща програма, на кирилица. Не ми се иска да е таблет по две причини. Първо, батерията пада бързо. И второ, таблетът има още куп функции, от които нямам нужда.И не, не ми върши работа това с търсенето на буквите с куче. Трябва ми нещо, на което да се пише бързо :)
Последна редакция: 3 years 1 day ago Публикуван от poli.

Re: Има ли четец, на който мога да пиша текстове? 3 years 1 day ago #1259

• poli
  • poli's Avatar
  • Fresh Boarder
По-скоро като word. "Дъската" е прекрасна, но така, както я гледам, подозирам, че няма да има начин после документът да се източи на pc и да се конвертира някак в текстови документ.

Re: Има ли четец, на който мога да пиша текстове? 3 years 1 day ago #1260

• Reader
  • Reader's Avatar
  • Gold Boarder
poli wrote:
Простичко казано, искам нещо, на което да чета книги и да пиша статии - в текстообработваща програма, на кирилица. Не ми се иска да е таблет по две причини. Първо, батерията пада бързо. И второ, таблетът има още куп функции, от които нямам нужда.И не, не ми върши работа това с търсенето на буквите с куче. Трябва ми нещо, на което да се пише бързо :)
Еми тогава варианта е който споменах - четец с тъчскрийн и Андроид, виртуална клавиатура, руутваш Андроида и си качваш
каквото ти е нужно. Пиша го това обаче с уговорката, че не съм го правил и някъде може да греша. Аз четеца го ползвам
предимно за четене и напоследък чат-пат за някоя игричка (след като разбрах как става врътката да си ги сваляш
безплатно от сайта на Амазон). :) Но самата идея за писане означава че бързо ще му пада батерията.
Все пак идеята на устройствата с електронно мастило е да не ги караш да рефрешват често.

Re: Има ли четец, на който мога да пиша текстове? 3 years 1 day ago #1261

• Deyan
  • Deyan's Avatar
  • Gold Boarder
  • Коментари: 201
  • Рейтинг: 1
poli wrote:
По-скоро като word. "Дъската" е прекрасна, но така, както я гледам, подозирам, че няма да има начин после документът да се източи на pc и да се конвертира някак в текстови документ.
Ха, "дъската" я има в Amazon! :woohoo:
И не е 40 евро, а 40 долара. Може би 40 евро е цената за Европа?
Те обикновено така си позиционират стоките - една и съща цена в Европа в евро, в Щатите - в долари!
Но пък и онези имат най-големия пазар - нормално там да е най-евтино.
Обаче за прехвърляне на файл към РС едва ли? Това като го гледам си е баш заместител на дъска за писане.
Пишеш - показваш, после изтриваш, пак пишеш и така.
Т.е. заместител на тебешира и маркера.

Re: Има ли четец, на който мога да пиша текстове? 3 years 16 hours ago #1263

• automation
  • automation's Avatar
  • Expert Boarder
  • Коментари: 99
  • Рейтинг: 105
Ако работата ви е да търсите и отбелязвате моменти в дадени материали с белжки към тях, то с kindle имате удобството да ви ги събира в общ текстови файл, който може да се свали, обработва и форматира впоследствие на компютър. Засега обаче стандартно кирилицата не е налична за писане, но в интернет има разни руски хакове, като рисковете от ползването си ги поемате сами.
Допълнително може да се ползва връзката на kindle със социалните мрежи и автоматичното (при съотвена интернет свързаност) публикуването на маркираните пасажи и направени белжки там.

Има също и разни приложения от сорта на Notepad for Kindle, но те предоставят само най-основни функции и са ограничени в преносимостта на данните, които кой знае как и къде се съхраняват.

...
Иначе електронните бележници от сорта на Boogie Board определено заслужават внимание, макар тенденциите да са за все по-голяма интеграция и многофунционалност на решенията. Наистина ще ми е интресно да го видя в действие.
Последна редакция: 3 years 16 hours ago Публикуван от automation.

Re: Има ли четец, на който мога да пиша текстове? 2 years 11 months ago #1266

• Dejmos
  • Dejmos's Avatar
  • Senior Boarder
  • Коментари: 49
  • Thank you received: 2
Reader wrote:
На мен лично ако има някой, който да може да ми донесе един
такъв от Щатите - Ectaco jetBook Color ще съм страшно доволен........
Вече има и цветен Е-инк дисплей?! :woohoo: Пак съм останал назад с новините и новостите.

Re: Има ли четец, на който мога да пиша текстове? 2 years 11 months ago #1267

• Reader
  • Reader's Avatar
  • Gold Boarder
Dejmos wrote:
Вече има и цветен Е-инк дисплей?! :woohoo: Пак съм останал назад с новините и новостите.
Оо, да. :) Всъщност E Ink показаха цветния екран май в началото на тая година? Ако се разровиш мисля, че ще я
намериш новината (пробвай с таг: Тритон на 1-ва). Но първия четец, в който беше използван цветния Е Инк екран и
трябваше да излезе масово беше на китайците от Ханвон. Помня, че имаше клипче в ютюб от някакво изложение от
типа на ЦЕС?, а този всъщност е втория, ама пък го пускат първи на пазара. B)
  • Страница:
  • 1
Time to create page: 0.185 seconds